לנקות את הבית במהירות, ביעילות – ובקלות!

לנקות את הבית במהירות, ביעילות – ובקלות!

לנקות את הבית במהירות ובקלות!

עבור רוב האנשים בעולם, והישראלים בפרט, ניקיון דירה היא לא אחת מן הפעולות החביבות והשגרתיות שעושים באופן יומיומי. אולי משום שניקיון יומיומי נתפס כפעולה טורדנית שאין זמן לבצע אותה בגלל עומס של פעולות אחרות וחשובות יותר, אולי משום שרבים אינם יודעים איך לעשות זאת באופן יעיל, ואולי משום ש”מה הטעם לנקות, הרי ממילא זה יתלכלך שוב בקרוב”; תהיה הסיבה אשר תהיה, נראה שעבור רבים פעולת הניקיון שמורה לאירועים מיוחדים, כמו ניקיון לקראת פסח, ניקיון לאחר שיפוץ וכן הלאה.

אבל… למה בעצם צריך לחכות עד פסח או עד השיפוץ? אמנם לא חייבים לקרצף כל סנטימטר בבית בכל יום ביומו – אבל כן יש דברים שאפשר לנקות באופן שוטף על מנת לשמור על חזות נקיה של הבית. אספנו עבורכם כמה הצעות כאלה, שבעזרתן תוכלו לנקות את כל הבית במהירות וביעילות:

להיפטר מהאבק

אם מעולם לא הסרתם אבק מהרהיטים, הפעם הראשונה תהיה מעט יותר ארוכה – אבל באופן כללי מדובר בכמה דקות בודדות בכל חדר: ראשית השתמשו במטאטא על מנת להיפטר מקורי עכביש או הצטברויות אבק בפינות התקרה והקירות. לאחר מכן עברו עם מטלית לחה על פני הרהיטים, המדפים, שולחנות וכסאות. באופן כללי כיוון העבודה צריך להיות מלמעלה למטה, כאשר לסיום ניתן לשאוב את הרצפות או השטיחים בעזרת שואב אבק.

לנקות את החלונות

את החלונות הגדולים של הסלון אפשר לנקות בתדירות נמוכה יחסית, אבל אם ניקוי חלון רגיל של חדר אחר בבית אורך לכל היותר רבע שעה – אז למה לא לעשות את זה לפחות פעם בשבוע? ראשית פרקו את החלונות ואת התריסים והעבירו אותם למקלחת, שם תוכלו לשטוף אותם בזרם חזק של מים ולהוריד את רוב הלכלוך. במקרים קשים במיוחד יתכן שתזדקקו למברשת וסבון כלים, ועבור חלונות מטבח שממוקמים מעל הכיריים יתכן שתזדקקו למסיר שומנים. לאחר השטיפה יבשו את החלונות והתריסים באמצעות מגבת מטבח כדי להימנע מכתמי מים. לפני החזרת החלונות והתריסים למקומם, העבירו מטלית גם במסילות, אדני החלונות והמעקה.

לנקות את המטבח

כל החדרים בבית מתלכלכים במידה כזו או אחרת, אבל למטבח כללים משלו. ועם זאת, מטבחים ממוצעים ניתן לנקות, לסדר ולהבריק בפרק זמן של 10-15 דקות בלבד. איך? בקלות! ראשית מתיזים מעט מסיר שומנים על הכיריים ונותנים לו לעמוד, וכן מכניסים כוס גדולה עם מים ורבע לימון למיקרוגל ומפעילים אותו ל-5 דקות. בזמן שממתינים, מסדרים היטב את המטבח, מכניסים את כל מה שנמצא על השיש למגירות ולארונות, ואת הכלים המלוכלכים מכניסים למדיח הכלים או שוטפים ומייבשים על גבי מעמד ייעודי. לאחר מכן מנקים את הכיריים ואת המיקרוגל באמצעות מטלית לחה, ואז מנגבים את התנור, מדיח הכלים, המיקרוגל והמקרר באמצעות מטלית מיקרופייבר ומעט מים.

לעשות ספונג’ה

זהו השלב האחרון בתהליך הניקיון של חדר, וגם שלב זה לוקח לא יותר ממספר דקות בודדות. כל מה שצריך לשם כך הוא דלי, מגב, סמרטוט (או מטלית מיקרופייבר עבור פרקטים) ומעט סבון. חשוב לשאוב תחילה את כל האבק מן החדר ואף לסגור את החלונות על מנת למנוע מכניסת לכלוך תוך כדי הספונג’ה. את פינות החדר ואיזורי הפאנלים יש לנקות בעזרת סמרטוט מלא במים, ולאחר מכן לגרוף אותם באמצעות המגב אל פתח ניקוז קרוב. את מרכז החדר ומתחת לרהיטים ניתן לנקות באמצעות סמרטוט שנסחט היטב כך שהוא לח בלבד – וזהו, הבית שלכם נקי!

 

צריכים ניקיון לבית ? צלצלו כבר עכשיו לסופר פוליש:
1800-222-501

סגירת תפריט
לחץ כאן להתקשר