עשה ואל תעשה לשמירה על פרקט נוצץ לשנים רבות

עשה ואל תעשה לשמירה על פרקט נוצץ לשנים רבות

טיפים לשמירה על פרקט נוצץ

עץ הוא חומר טבעי שמשרה אווירה חמימה ונעימה, לכן הבחירה ברצפת פרקט מתאימה בכל בית. היא מבודדת חום וקור,סופגת רעשים והכי חשוב, מתאימה לכל סגנון עיצוב. עם זאת, היא דורשת תחזוקה שוטפת, זהירות והצמדות לכללים באופן הטיפול בה.

אספנו עבורכם 7 כללי עשה ואל תעשה כדי לשמור על הפרקט שלכם נוצץ לעוד שנים רבות.

לעשות כדי לשמור על הפרקט

תחזוקה יומיומית

– טאטוא עם מטאטא רך שיער, עם סיבים עדינים למניעת שריטות ושחיקה של הציפוי. מומלץ לשאוב את הרצפה על בסיס יומי, חשוב לשים לב שהשואב נמצא על מצב בו השיער נוגע ברצפה ולא כיסוי הפלסטיק. איזה מזל שאנחנו חיים בעידן שבו יש רובוטים שיכולים לעשות את העבודה בשבילנו. רצפת פרקט מבודדת מקור וחום, ולכן כיף ללכת יחפים על פרקט ויש תמריץ לטאטא אותו מדי יום.

שמירה על סביבה יבשה

– עץ אוהב מים רק כשהוא נטוע באדמה, כשהוא עובר תהליך יצור ועיבוד כחומר גלם לבניית רהיטים, חיפויים או רצפות פרקט, מים הופכים להיות אחד האויבים הגדולים שלו, הם יכולים לגרום להרחבה ועיוות שלו. לכן, מומלץ בכל מקרה של הצטברות נוזלים על הפרקט, לספוג באופן מיידי עם מטלית יבשה ולייבש מיד את המקום.

שטיפה רטובה

– בסעיף הקודם ביקשנו שתמנעו ממים, אבל בואו נהיה מציאותיים, אתם מכירים בית בישראל שלא עושה ספונג’ה? אז, איך עושים ספונג’ה כשיש פרקט? (לא שופכים מים בשום מקרה) ממלאים דלי של מים חמים (לא רותחים אבל גם לא פושרים. למה? כי הם מתאדים מהר יותר וגם ממיסים את הלכלוך השומני), אפשר להוסיף למים מעט סבון כלים או חומרים המותאמים לניקוי פרקט, מומלץ להשתמש במטליות מיקרופייבר, עדינות שאוספות את כל השערות ופירורי הלכלוך. את המטלית יש לסחוט היטב ולוודא שהיא לחה אך לא רטובה. בסיום הניגוב, אנחנו ממליצים לעבור מיד עם מטלית יבשה.

חידוש הפרקט

– אחת לכמה שנים (תלוי בהוראות היצרן ובמצב הפרקט) מומלץ לעשות חידוש לפרקט מעץ טבעי. מתי? כשהפרקט כבר נראה שחוק, בלוי, איבד מהברק הטבעי שלו, שרוט ומוכתם. תהליך העבודה כולל שיוף שכבה דקה של העץ וגימור שמן או לכה. חידוש הפרקט דורש העברת הרהיטים למקום אחר וזמן ייבוש לחומרי הציפוי.  יש גם חידוש קליל יותר שכולל שיוף שכבת הציפוי וחידושה.

אל תעשה לשמירה על הפרקט

חומרי ניקוי וחומרים כימיים

– כמו שהזכרנו כבר, מים אסורים בהחלט, כך גם ווקס, פוליש וקיטור יכולים להיות הרסניים לפרקט למינציה. פרקט מעץ טבעי עדין אף יותר, ולכן חשוב להימנע משימוש בחומצות, חומרי ניקוי חזקים כמו אקונומיקה, אלכוהול, מסירי לק, צבע וכו’ שעלולים לפגום את שכבת הציפוי.

חשיפה לשמש

– בדיוק כמו עם המים, עצים אוהבים שמש ישירה רק כשהם בטבע. שמש ישירה על הפרקט יכולה לגרום לדהייה של הגוון ולעתים אף לגרום להתרחבותו. מומלץ לתלות וילון שיאפשר את כניסת האור אך יחסום את השמש הישירה.

שריטות

– אחת הבעיות של פרקט מעץ טבעי היא הרגישות שלו לשריטות. לכן, בעת הזזת רהיטים כבדים כמו שולחן, ספה או כורסה, כדאי להשתמש במגנים ייעודים המודבקים לרגלי הרהיט. קיים בשוק מגוון מגנים מחומרים כמו לבד, גומי, סיליקון או טפלון. אם יש בעלי חיים בבית מומלץ לגזור להם ציפורניים במידת הצורך. השתדלו להוריד נעליים בכניסה לבית, כך תמנעו הכנסת לכלוך, שריטות מסיכות, אבנים או כל דבר חד שלעתים נתפס לנו בסוליות הנעליים, כדאי גם להימנע מעקבים חדים.

 

להזמנות חייגו אלינו עוד היום:
1800-222-501

שירות בכל רחבי הארץ

סגירת תפריט
לחץ כאן להתקשר